niedziela, 2 marca 2014

Przeznaczenie.

Według Słownika języka polskiego PWN:

       przeznaczenie

  •        1. «praktyczny cel, do którego coś jest przeznaczone, zakwalifikowane, któremu dana rzecz służy»
           2. «powołanie, posłannictwo»
           3. «nieunikniona przyszłość, nieuchronna konieczność nadejścia, stania się czegoś»


W naszym życiu tak wiele rzeczy przytrafia się przypadkowo. Nie wiadomo jak i skąd. Ciągle nas coś zaskakuje. Są to drobnostki jak i poważniejsze sprawy. Ale czy ktoś to zaplanował? Czy jest ktoś, kto jest w stanie przewidzieć przyszłość? Jest to ciężki temat, ponieważ każdy z nas myśli inaczej. Mówi się, że Bóg jest wszechwidzący. Może On to "wszystko" już zaplanował? Jednak tutaj pojawia się pewien problem. Wyróżniamy osoby wierzące, ateistów, agnostyków, itd. Każda z tych "grup" będzie myślała inaczej. Wierzący oczywiście są przekonani, że za tym wszystkim, co nasz czeka stoi Bóg. Myślę, że ateiści twierdzą, że ludzie sami sobie to wszystko robią i są kowalami swojego losu. Agnostycy są chyba troszeczkę zagubieni. Oni prawdopodobnie uważają, że wszystko robione jest przez nas, ale ktoś nad tym czuwa. Ja osobiście wierzę w Boga, ale uważam, że On daje nam wolną rękę. Myślę, że jest w stanie pomagać, czuwać nad kimś itp. Jednak to my sami decydujemy o wielu rzeczach. Nie mówię, że o wszystkich, bo często też na pewne rzeczy nie mamy wpływu. I tutaj przyszła mi do głowy bardzo ważna myśl - właśnie w tych sprawach, niezależnych od nas i innych ludzi zapisane jest przeznaczenie. Nie przewidzimy wypadku, choroby, spotkania kogoś itd.  Właśnie te wszystkie "przypadki" są przeznaczeniem. Życie nas ciągle zaskakuje - własnie to sprawia, że jest ciekawe. Powinniśmy łapać każdy dzień, najlepiej wykorzystywać to, co właśnie podsuwa nam los. Po co narzekać, że nic się nie dzieje, że fajnie byłoby poznać kogoś ciekawego, na to, że ktoś jest sam? Lepiej żeby nie działo się nic, niż gdyby miało dziać się coś złego.


Ludzie składając życzenia, życzą sobie często szczęścia w życiu, a właśnie te szczęście ukryte jest w przeznaczeniu. Nie ma co się nad sobą użalać. Z czasem na każdego przyjdzie pora. Jestem tego pewny. Dlatego ja również życzę Wam tego szczęścia i aby w waszym przeznaczeniu były zapisane jak najlepsze rzeczy. W komentarzach możecie pisać czym dla Was jest przeznaczenie, a również czekam na kolejny tematy. Pozdrawiam :).


( Bluza: H&M L.O.G.G., spodnie: ZARA BLACK TAG, buty: VANS classic PRO, kurtka: CALVIN KLEIN)

1 komentarz:

  1. swietne zdjencia dodajesz swietnie piszesz cós chciec wiencej obserwuje licze na rewasz + http://andziablogangelika.blogspot.co.uk/

    OdpowiedzUsuń